Disney+ prezentuje dziś „Breslau” – kryminał z Wrocławia lat 30, a zarazem pierwszy polski serial na tej platformie! Wszystkie odcinki już dostępne w serwisie.
Disney+ już dziś wprowadził do swojej biblioteki pierwszy polski serial – wszystkie 8 odcinków dostępne jest już teraz do obejrzenia. Co ciekawe, „Breslau” – bo taką nosi nazwę najnowsza produkcja – to historia kryminalna, rozgrywająca się w czasach, gdy Wrocław nie był jeszcze polski. To ciekawy wybór, jak na pierwszą produkcję zrealizowaną przez Polaków.
- Co oglądać w Disney+? Najnowsze premiery filmów i seriali
- Disney+ znów podnosi ceny w Polsce! Promocja na otarcie łez – tylko 9,99 zł!
„Breslau” już można oglądać na Disney+. Pierwszy polski serial platformy
Akcja serialu przenosi widzów do Breslau w roku 1936 – to miasto żyjące wtedy w cieniu zbliżających się XI Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. W przededniu startu imprezy, które miało być pokazem siły III Rzeszy, dochodzi do brutalnego morderstwa mogącego zburzyć misternie budowaną propagandę.
Rozwiązaniem sprawy zajmuje się komisarz Franz Podolsky – funkcjonariusz polskiego pochodzenia, znany z niekonwencjonalnych metod pracy. Podczas śledztwa mierzy się nie tylko z przebiegłym mordercą, lecz także z własnymi demonami.
Breslau/ fot. Disney+
Twórcy serialu zadbali o maksymalny realizm, przenosząc widzów do klimatu lat 30. XX wieku. W produkcji wykorzystano ponad 4200 kostiumów, a na ekranie zobaczymy też aż 40 zabytkowych samochodów. Zdjęcia powstawały głównie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, a w serialu rozpoznamy wiele charakterystycznych lokalizacji, w tym Ostrów Tumski, Dworzec Główny, Operę Wrocławską, Teatr Capitol, Dom Handlowy Renoma, Pergolę czy stadion AWF.
W główną rolę komisarza Podolskiego wcielił się Tomasz Schuchardt, a towarzyszy mu m.in. Sandra Drzymalska, Agata Kulesza, Ireneusz Czop, Przemysław Bluszcz, Adam Bobik i Karolina Gruszka. Reżyserią zajął się Leszek Dawid, a scenariuszem Magdalena Żakowska i Bartosz Janiszewski.
Przy okazji tej premiery dla nowych i powracających użytkowników platforma przygotowała także ofertę promocyjną. Do 27 września dostęp w planie Standard kosztuje 9,99 zł miesięcznie, a w planie Premium – 29,99 zł przez pierwsze trzy miesiące.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.







